Rosnąca popularność placówek typu przedszkola językowe.

Prywatne przedszkola to wspaniała alternatywa dla rodziców, których dzieci z różnych względów nie dostały się do przedszkola publicznego. Liczba przedszkoli niepublicznych stale się powiększa, szczególnie jeśli chodzi o większe miasta. Pojawia się również coraz więcej przedszkoli językowych. To nowoczesne placówki, w których nacisk kładzie się na bogaty program zajęć dla dzieci poszerzony o naukę języka obcego.

Przedszkola językowe kładą nacisk na naukę poprzez zabawę. Nie od dziś znane są metody nauczania języków dzieci najmłodszych, chociażby Helen Dorn czy metoda Callana. Te właśnie metody wykorzystywane są w przedszkolach językowych. W metodzie Helen Dorn wykorzystuje się naśladowanie sposobu w jaki dziecko uczy się języka ojczystego. Tą metodą uczy się dzieci już od 3. miesiąca życia. Ponadto angielski dla dzieci ma postać np. obecności w grupie anglojęzycznego nauczyciela, co sprawia, że dzieci "żyją" językiem. Podobny wpływ ma obecność native speaker.

Pedagodzy podkreślają, że już 2-letnie dzieci mogą uczyć się języka angielskiego. Nauka odbywa się również poprzez zabawy, gry, konkursy, naukę piosenek, naukę wierszyków oraz oglądanie bajeczek. Pojawiają się również opinie, że nauka języków u najmłodszych dzieci pozbawiona jest sensu. Ale stale powiększająca się liczba przedszkoli językowych oraz innych miejsc, gdzie najmłodsi mogą się uczyć języka przeczy temu.