Różne układy stron w pracach magisterskich a ustawienia sekcji.

Pozostaje prostu miejscu

Czasem studenci mają więcej pomysłów aniżeli wielkość kartki o standardowym formacie A4. Wobec tego nie pozostaje nic innego jak w miejscu, gdzie studenta ponosi fantazja poszerzyć mu pole do popisu, a więc zwiększyć format papieru bądź układ strony. Rzecz jest bardzo prosta do zrobienia, ale trudniejsza do wytłumaczenia i chociaż większość studentów tego potrzebuje to mało kto z tej funkcji potrafi skorzystać.

Znajdujecie ikonkę oznaczenia podziału

Do zmiany układu konkretnej strony w całej pracy magisterskiej, oczywiście bez zmiany reszty pracy, musimy użyć funkcji, która nazywa się znakiem podziału. Ustawienia te znajdziemy w menu " układ strony" a następnie w ustawieniach strony. Znajdujecie ikonkę znaki podziału i tutaj zaczyna się cała zabawa z tą dziwną, ale jak mówię bardzo prostą funkcją.

Zamierzamy stronie 6

Ustawiając znaki podziału, na przykład od nowej strony, zapewnimy sobie możliwość dowolnej zmiany układu strony, którą w ten sposób wyodrębniliśmy. Jeżeli chcemy na stronie 6. zmienić układ pracy to powinniśmy na stronie 5. ustawić znak podziału sekcji wybierając opcję od następnej strony.

Dodatkowo mamy możliwość wszelkie strony

Praca magisterska może wymagać też zmiany układu kilku stron naraz. Wobec tego również możemy ustawić znaki podziału w taki sposób, aby te strony wyodrębnić i umożliwić sobie pracę na nich. Poza tym możemy też wybrać wszystkie strony parzyste bądź nieparzyste. Generalnie, jedynie od nas zależy to w jaki sposób ustawimy sobie konkretne znaki podziału.

Szczerze mówiąc jest to funkcja, której znajomością wykazuje się co dziesiąty student. Niestety, nie jest ona pośród studentów popularne, ale nie ma się czemu dziwić, ponieważ mało kto zmienia układy stron w całej koncepcji swojej pracy magisterskiej.